Відповідно до нового звіту ООН, за останні 20 років попит на пісок і гравій потроївся. Видобуток піску, третього найбільш використовуваного ресурсу на планеті після повітря і води, зростає неконтрольованими темпами і становить від 40 до 50 мільярдів тонн на рік.

“Річки, дельти і берега вимиті, цвіте злочинна діяльність пісочної мафії, і попит на пісок росте”, – йдеться в доповіді. Пісок називають вичерпним ресурсом – нарівні з вуглеводнями, лісами і прісною водою. І останнім часом вчені попереджають: запаси піску тануть з кожним роком – людству загрожує дефіцит піску.

Основна причина високого попиту – зростання світової будівельної активності, особливо в таких країнах, як Китай і Індія. Пісок, як і вода, цемент і гравій, необхідний компонент для виробництва бетону. Наприклад, щоб побудувати невеликий будинок для родини потрібно 200 тонн піску. І потреба в піску і гравію для будівництва будівель, вулиць, за деякими оцінками, буде рости у всьому світі на 5,5% щорічно.

Пісок також використовується для виробництва скла, косметики, зубної пасти, мікрочіпів, екранів смартфонів, автомобілів і літаків і навіть для виробництва продуктів харчування і в виноробної промисловості. Загалом, за духом і води це найбільш використовуваний людством природний ресурс. “Наше суспільство буквально побудовано на піску”, – сказав Паскаль Педуцці, керівник проекту UNEP.

Також читайте інші рубрики нашого сайту Все про ВсеТернопільУкраїнаСвітПолітикаЦікаво та Iнші Новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here