У шкільному підручнику в окупаційному Криму, влада обіцяє забрати главу про роль кримських татар у Великій вітчизняній війні. Там їх назвали “колабораціоністами”.

Таке рішення окупанти прийняли, аби запобігти конфлікту на міжнаціональному ґрунті, повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на так зване “міністерство освіти, науки і молоді Криму”.

Ще швидше Росія видала нові підручники з історії Криму за 10-й клас. Там вони описали свою пропагандистську версію подій. Що кримські татари нібито активно допомагали нацистам у Другій світовій війні.

У пропагандистському підручнику писали не тільки про допомогу, а й про те, що кримські татари нібито служили у гітлерівській армії зі зброєю в рука Цю главу окупанти обіцяють видалити до початку навчального року.

Вилучити інформацію з підручника раніше запропонувала група експертів, яку створили спеціально для її вивчення. За словами правозахисників, в підручнику стверджувалося, що “частина кримських татар зустрічала німецьких окупантів квітами та вином”.

Підручник випустило видавництво “Просвещение”в анексованому Криму у 2018 році. Серед авторів і експертів науково-редакційної ради — кримські “вчені” і “політики”.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here